Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą szansą, żeby dać czas naszemu psowi. Wycieczka razem z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, aby odpocząć, jednocześnie ofiarując psu czas. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niewielką ceną. Są dostępne dla ras psów różnorodnych gabarytów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne oraz substancjami syntetycznymi. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciw kleszczom i przeciw pchłom, więc umożliwiają wszechstronną obronę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, a do tego działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują szczególnej ochrony w formie środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, przez co umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie wymagana jest większa profilaktyka, przykładowo w formie zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Żeby uchronić psa podczas letniej podróży warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online